Paylaşmadan edemedim. Çok büyük bir manim olmazsa bu etkinliğe gideceğim. Linki de burada.

Murat Gülsoy‘ın yaratıcı yazarlık dersleri almıştım. Dersleri çok sevmemin nedenlerinden biri de yaratıcılık kavramı üzerinde de bolca kafa yoruluyor ve bunun geniş bir spektrumda inceleniyor oluşuydu.

Ayfer Tunç‘u öykülerindeki gündelik hayatı betimleyişindeki gözlemi, bunu ifade ederken seçtiği kelimelerine kadar seviyorum. (Meraklısına Ömür Diyorlar Buna kitabından Gitme Dur..Aylin Işık öyküsünü tavsiye ederim.)

Daha önce ikisini yine Saint Michel’deki Diyaloglar serisinin Uzak Yıldız ve kitabın yazarı Roberto Bolano üzerinden söyleştikleri bir oturuma katılmıştım.

Çok keyifliler ve ufuk açıcı olmuştu benim için. İlham verici oluyor konuların uğradığı konu durakları benim için. Söyleşileri bu yüzden çok seviyorum.

Edebiyatla, yazma, çizme işleriyle ilgili olun olmayın; Kör Baykuş’u benim gibi henüz okumamış olsanız da; yapacak daha iyi bir işiniz yoksa gitmenizi tavsiye ederim.

Dahası o gün güzel okulum Boğaziçi Üniversitesi’nde Nazım Hikmetle Karşılaşmalar panelleri var. Herkesin katılımına açık ve ücretsiz etkinlikler hepsi. Programı şöyle:

Başka detaya bakmak isterseniz linki şurada. Belki sizi etrafta görürüm. Belki o arada kitaba da göz atarım. Görüşürüz!