Sezon 1

Ben yine çok dizisizim. La Casa De Papel bitti. Ama size favori diziler listemde ilk beşten Fargo’yu öneriyorum. Keşke hiç izlememiş olsam üçünü de. Üçüncü sezonunun çıkmış olduğunu geçen ay farkettim ve oturup hemen tüm bölümleri yuttum tabii ki.

İlk sezondaki hikaye, yine Fargo ismiyle, Coen Kardeşlerin çektiği filmdeki hikayeyle aynı. Ben filmi izlemedim. Ama ilk sezon favorim. Her bir sezon birbirinden farklı ve Amerika’da gerçekten yaşanmış seri cinayet hikayelerini konu alıyor. Hep işini iyi yapan ve baskılara rağmen ipuçlarını takip etmeye devam eden bir kasaba şerifi, ve kendisi ve etrafındakilerini suça sürükleyen seri katil.

Benim çok sevme nedenlerimden bir diğeri de gerçek olması. Gerçek hikayeler beni hep çok daha fazla çekmiştir. Kitaplarda da film ve dizilerde de.

Dizinin en sevdiğim yanı da 20. dakika olmadan çat diye olayların içine balıklama dalması. Ve heyecanı hiç kaybetmeden her sezonu 10 bölümde tamamlaması.

Hala hiç izlemediyseniz; veya ilk sezon ya da filmi izlediyseniz diğer sezonlara da şans verin!

Bir de ben pislik tiplemeleri iyi oynanınca, onları izlemeyi baya seviyorum. Çünkü asıl zor olan bu, ve şu alttaki tiplemeler efsane yaratılmış. La Casa de Papel’de de favorimin Berlin olması şaşırtıcı olmasa gerek.

Sezon 2

Sezon 3